| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Classic 55 - Zink Blue |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 2,5 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Slidklasse: | 33/42 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Nej, gulvet skal fuldlimes |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 4,17 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9725 55 0105 (1183) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Denne LVT vinylflise har et moderne betonlook i en kølig blågrå nuance, som giver rummet et roligt udtryk med et let spil i overfladen.
Gulvet er Indoor Air Comfort Gold certificeret, hvilket bidrager til et behageligt indeklima, og det er samtidig fremstillet uden phtalater.
Planum Classic 55 Zink Blue fuldklæbes til undergulvet og skaber en gulvflade med meget lav trommelyd. Gulvet er desuden trinlydsdæmpende op til 4 dB og udviklet med høj slidstyrke, hvilket gør det oplagt til både private boliger og erhverv med høj daglig belastning.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
