Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Silence 55 - Traditional Oak |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 229 mm |
| Længde: | 1.511 mm |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | 25 |
| Fas: | Ja, 4 sider microfas |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 1,73 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9760 55 0030 (1185) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Bring et lyst og indbydende udtryk ind i rummet med Traditional Oak fra Ege Planum Silence 55-serien. Gulvet kombinerer et klassisk egetræsinspireret design med varme naturtoner og rolige åretegninger, som skaber en tidløs og harmonisk atmosfære. Det elegante trælook gør gulvet velegnet til både private boliger og stilrene erhvervsmiljøer.
Planum Silence 55-serien er udviklet med fokus på komfort i hverdagen. Den integrerede korkbagside reducerer trinlyd med op til 19 dB og giver samtidig en mere behagelig gangoplevelse. Gulvet er desuden 100% fri for phtalater og Indoor Air Comfort Gold certificeret, hvilket bidrager til et sundere indeklima.
Med det innovative 5G kliksystem monteres gulvet hurtigt og enkelt som en svømmende konstruktion uden brug af lim. Det gør gulvet særligt praktisk til både renovering, lejemål og projekter, hvor undergulvet skal forblive intakt.
Klikgulvet er udført i plankeformat med 4-siders microfas.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
