Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Silence 55 - Natural Oak |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 229 mm |
| Længde: | 1.511 mm |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider microfas |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 1,73 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9760 55 0035 (1186) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Skab et lyst og naturligt fundament i indretningen med Natural Oak fra Ege Planum Silence 55-serien. Gulvet har et autentisk egetræsudtryk med bløde toner og smukke åretegninger. Det tidløse design gør gulvet let at kombinere med både moderne og klassiske indretninger.
Planum Silence 55 er udviklet til at forene æstetik med høj komfort. Den integrerede korkbagside reducerer trinlyd med op til 19 dB og giver en mere behagelig gangkomfort i hverdagen. Samtidig er gulvet 100% fri for phtalater og certificeret med Indoor Air Comfort Gold, hvilket bidrager til et sundere indeklima.
Det smarte 5G kliksystem gør monteringen både hurtig og enkel uden brug af lim. Gulvet lægges som en svømmende konstruktion og er derfor særligt velegnet til både renoveringsprojekter og lejemål, hvor undergulvet skal forblive intakt.
Klikgulvet er udført i plankeformat med 4-siders microfas.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
