Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Silence 55 - Light Grey Oak |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 229 mm |
| Længde: | 1.511 mm |
| Beskrivelse: | Trinlydsdæmpning 19 DB - Korkbagside |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider microfas |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 1,73 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9760 55 0060 (1188) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Tilfør rummet et moderne og afdæmpet udtryk med Light Grey Oak fra Ege Planum Silence 55-serien. Gulvet kombinerer lyse grå nuancer med et naturtro egetræslook. De diskrete åretegninger og kølige toner giver et stilrent udtryk, som passer naturligt ind i både moderne boliger og eksklusive erhvervsmiljøer.
Planum Silence 55 er udviklet med fokus på komfort og akustik i hverdagen. Den integrerede korkbagside reducerer trinlyd med op til 19 dB og giver samtidig en mere behagelig gangkomfort. Gulvet er desuden 100% fri for phtalater og certificeret med Indoor Air Comfort Gold, hvilket bidrager til et sundere indeklima.
Det avancerede 5G kliksystem gør gulvet hurtigt og nemt at montere som en svømmende konstruktion uden brug af lim. Det gør gulvet særligt velegnet til både renoveringsprojekter og lejemål, hvor undergulvet ønskes bevaret.
Klikgulvet er udført i plankeformat med 4-siders microfas.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
