Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Silence 55 - Dark Concrete |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Beskrivelse: | Trinlydsdæmpning 19 DB - Korkbagside |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider microfas |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,090 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9760 55 0080 (1189) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Skab et moderne og eksklusivt udtryk med Dark Concrete fra Ege Planum Silence 55-serien. Gulvet har et råt betoninspireret look i mørke nuancer, som tilfører rummet karakter og kant. Det minimalistiske flisedesign passer perfekt til både moderne boliger og stilrene erhvervsmiljøer.
Planum Silence 55 kombinerer moderne æstetik med høj komfort i hverdagen. Den integrerede korkbagside reducerer trinlyd med op til 19 dB og giver samtidig en mere behagelig gangoplevelse. Gulvet er desuden 100% fri for phtalater og Indoor Air Comfort Gold certificeret, hvilket bidrager til et sundere indeklima.
Det innovative 5G kliksystem gør gulvet hurtigt og nemt at montere som en svømmende konstruktion uden brug af lim. Det gør gulvet særligt velegnet til både lejemål og renoveringsprojekter, hvor undergulvet ønskes bevaret.
Klikgulvet er udført i plankeformat med 4-siders microfas.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
