Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Silence 55 - Warm Concrete |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Beskrivelse: | Trinlydsdæmpning 19 DB - Korkbagside |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider microfas |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,090 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9760 55 0090 (1190) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Planum Silence 55 er udviklet med fokus på både komfort og akustik. Den integrerede korkbagside reducerer trinlyd med op til 19 dB og giver samtidig en mere behagelig gangkomfort i hverdagen. Gulvet er 100% fri for phtalater og certificeret med Indoor Air Comfort Gold, hvilket understøtter et sundere indeklima.
Det praktiske 5G kliksystem gør gulvet hurtigt og nemt at montere som en svømmende konstruktion uden brug af lim. Det gør gulvet til et oplagt valg til både renoveringsprojekter og lejemål, hvor undergulvet ønskes bevaret.
Klikgulvet er udført i plankeformat med 4-siders microfas.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
