Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Silence 55 - Ivory Sand |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 457 mm |
| Længde: | 914 mm |
| Beskrivelse: | Trinlydsdæmpning 19 DB - Korkbagside |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider microfas |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,090 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9760 55 0101 (1192) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Giv rummet et lyst og elegant udtryk med Ivory Sand fra Ege Planum Silence 55-serien. Gulvet har et blødt sandfarvet betonlook med varme beige nuancer, der skaber en rolig og indbydende atmosfære. Det stilrene flisedesign tilfører rummet et moderne og eksklusivt præg og passer naturligt ind i både private hjem og moderne erhvervsmiljøer.
Planum Silence 55 er udviklet med fokus på både komfort og akustik i hverdagen. Den integrerede korkbagside reducerer trinlyd med op til 19 dB og bidrager samtidig til en mere behagelig gangoplevelse. Gulvet er desuden 100% fri for phtalater og certificeret med Indoor Air Comfort Gold, hvilket understøtter et sundere indeklima i hjemmet.
Det praktiske 5G kliksystem gør gulvet hurtigt og enkelt at montere som en svømmende konstruktion, helt uden brug af lim. Det gør gulvet særligt oplagt til både renoveringer og lejemål, hvor man ønsker undergulvet bevaret.
Klikgulvet er udført i plankeformat med 4-siders microfas.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
