Varen kan ses i butikken i: |
Ikast |
| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Planum Silence 55 - Modern Oak |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 229 mm |
| Længde: | 1.511 mm |
| Beskrivelse: | Trinlydsdæmpning 19 DB - Korkbagside |
| Slidklasse: | 34 |
| Slidgaranti: | 25 år |
| Fas: | Ja, 4 sider microfas |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 1,73 m2 |
| Andet: | Indoor Air Comfort Gold certificeret |
| Varenr.: | 25 9760 55 0050 (1193) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Skab et moderne og harmonisk udtryk med Modern Oak fra Ege Planum Silence 55-serien. Gulvet kombinerer et stilrent egetræslook med lyse, afdæmpede nuancer og fine træstrukturer, der giver rummet et elegant og roligt helhedsindtryk. Det tidløse plankedesign passer naturligt ind i både moderne hjem og stilfulde erhvervsmiljøer.
Planum Silence 55 er udviklet med fokus på komfort, akustik og funktionalitet i hverdagen. Den integrerede korkbagside reducerer trinlyd med op til 19 dB og giver en mere behagelig gangoplevelse. Gulvet er 100% fri for phtalater og certificeret med Indoor Air Comfort Gold, hvilket bidrager til et sundere indeklima.
Det avancerede 5G kliksystem gør gulvet hurtigt og enkelt at montere som en svømmende konstruktion, helt uden brug af lim. Det gør gulvet særligt velegnet til både renoveringsprojekter og lejemål, hvor undergulvet ønskes bevaret.
Klikgulvet er udført i plankeformat med 4-siders microfas.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
