| Variantgulv NO | Ja |
| Variantgulv SE | Ja |
| Udseende: | Goliath |
| Overflade: | Vinyl |
| Tykkelse: | 6 mm |
| Bredde: | 475 mm |
| Længde: | 950 mm |
| Beskrivelse: | Klikvinyl med integreret underlag |
| Slidklasse: | 42 |
| Slidgaranti: | 30 år |
| Fas: | Ja, 4 sider |
| Kliksystem: | Ja, 5G |
| Gulvvarme: | Ja |
| Pakkeindhold: | 2,26 m2 |
| Varenr.: | 132 141392 (270) |
| Vigtigt: | Bestiller du en vareprøve skal du være opmærksom på, at du kun modtager et lille udsnit af gulvet, der giver dig mulighed for at se gulvets udseende og bedømme kvaliteten. Du modtager ikke et helt gulvbræt. Du kan max bestille 3 prøver af samme vare. Bestiller du flere vil du kun få tilsendt (og betale for) 3 prøver. |
Beskrivelse
Drømmer du om et rå betonlook, men ønsker du samtidig et gulv, der er lunt og blødt at gå på? Dette moderne klikvinyl i stort fliseformat (47,5 cm x 95 cm) forener det bedste fra to verdener: rå, urban æstetik og uovertruffen hverdagscomfort.
De store fliser er udstyret med en elegant fas (skråkant), som diskret fremhæver de enkelte elementer og giver gulvet et utroligt autentisk fliselook, når det er lagt.
Klikvinylen er skabt til at modstå hverdagens slid, rod og liv – perfekt til både køkken, gang og stue.
Det smarte 5G-system gør monteringen nem og hurtig, mens den Den indbyggede skum på bagsiden sikrer fantastisk gangkomfort og virker lyddæmpende i rummet.
Til rengøring anbefaler FlotteGulve.dk
Til daglig rengøring Trip Trap Vinyl-, Laminat- og laksæbe
Til pleje Trip Trap Vinyl-, Laminat- og Lakpleje.
